Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

Niektóre źródła podają, że łagodzące działanie alantoiny zostało odkryte podczas I wojny światowej. To właśnie w trakcie opieki nad rannymi żołnierzami zauważono, że stosowanie preparatów z alantoiną sprzyja gojeniu się ran.

Aby znaleźć alantoinę w naturze, należy szukać żywokostu lekarskiego, soi, fasoli czy kasztanowca. Jej wytworzenie zachodzi dokładnie w tych roślinach przy pomocy bakterii brodawkowych.

Alantoina to jak wyżej wspomnieliśmy, substancja o łagodzących właściwościach. Jej zadaniem jest nawilżanie skóry i ukojenie podrażnień. Działa regenerująco na rany, zmniejsza zaczerwienienia skóry, łagodzi pieczenie oraz posiada także świetne właściwości przeciwzapalne. Warto dodać, że w trakcie gojenia ran, zmniejsza ryzyko wdania się do organizmu zakażenia i wywołania stanu zapalnego.

Alantoina jest znana także z tego, że pobudza regenerację skóry dzięki stymulowaniu podziałów komórkowych, co prowadzi do wzrostu nowych komórek. Ta cecha pozwala jej zmniejszać widoczność istniejących już blizn oraz przebarwień. Jest także genialnym remedium na trądzik, łuszczycę czy uporczywy świąd. Dodatkowo, wzmacnia cienką warstwę hydrolipidową oraz łagodzi słoneczne poparzenia skóry.

Po zastosowaniu alantoiny, skóra staje się miękka, gładka i zdrowa. Co istotne – nie zatyka przy tym porów skóry! Ona sama zaliczana jest także do humektantów, czyli substancji o zdolności przyciągających wodę i jej magazynowania. Taka cecha czyni z niej środek o silnych właściwościach nawilżających. Ciekawostką jest także to, że alantoina ma zdolność złuszczania najbardziej zewnętrznej warstwy naskórka (rogowej).

Alantoina została wykorzystana w naszym Kremie na dzień. Zależało nam, aby ochraniała skórę podczas ekspozycji na słońce, działała łagodząco i goiła drobne rany. Efekt nawilżonej i gładkiej skóry, który jest wyczuwalny natychmiast po zastosowaniu Kremu na dzień, jest zasługą m.in. właśnie alantoiny.

Krem na dzień sprawdzi się u osób w każdym wieku, o każdym typie skóry. Szczególnie polecamy go osobom borykającym się z wypryskami jak np. trądzik, nadwrażliwą czy suchą skórą oraz osobom z dodatnim wywiadem alergologicznym.
Jeśli chcesz zadbać o swoją skórę bardziej kompleksowo polecamy zakup tego kremu w zestawie z Kremem na noc  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!