1. Jednoczesne palenie papierosów i picie alkoholu, zwiększa objawy kaca. Ponadto, długotrwałe łączenie tych dwóch używek może prowadzić do zapalenia dziąseł czy nowotworów w obrębie jamy ustnej i gardła.
2. Pij dużo wody w trakcie zabawy. Alkohol odwadnia organizm, dzięki czemu po skończonej imprezie czujesz się parszywie.
3. Następnego dnia unikaj picia kawy. Zamiast postawić Cię na nogi, na pewno jeszcze bardziej Cię odwodni.
4. Jedz w trakcie imprezy. Spożywanie tłustego jedzenia opóźnia proces wchłaniania alkoholu do krwi.
5. Nie stroń od witaminy C. Jest to naturalny antyoksydant, zmiatacz wolnych rodników, które tworzą się aż w nadmiarze, w trakcie metabolizowania alkoholu w wątrobie.
6. Po wszystkim, zażyj elektrolity. Uzupełnij stracone zapasy.
7. Alkohol to wspomagacz i podstępny oszust. Potrafi rozluźnić, zredukować stres, rozwiązać język i zafundować Ci uczucie niezniszczalności. Nie poddawaj się nigdy temu przekonaniu, nie wsiadaj za kierownicę. Tych kilka promili nie jest warte końca czyjegoś życia. Pij odpowiedzialnie, z głową.
8. Nie mieszaj alkoholi, ale przede wszystkim nie pij taniego alkoholu. Trunki nie wiadomego pochodzenia, bądź bardzo tanie wina, mogą zawierać w sobie metanol.
Jeśli ktokolwiek w Twoim otoczeniu wypił metanol, glikol propylenowy czy alkohol o innym, zupełnie nie znanym pochodzeniu – nim wezwiesz pogotowie, natychmiast podaj szklankę (ok.250ml) zwykłego etanolu (może to być wódka). Organizm ludzki jest zaprogramowany, aby zawsze najpierw metabolizować etanol. W momencie zmieszania się metanolu z etanolem, organizm skupi się na etanolu, pozbywając się z siebie w niezmienionej formie metanolu. Tym prostym zabiegiem, nie dopuszczając do metabolizowania metanolu czy glikolu propylenowego, możesz uratować komuś życie.