Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

W skład naszego kremu na dzień wchodzi olej konopny. Wbrew pierwszemu skojarzeniu, nie pozyskuje się go z konopi indyjskich (mających właściwości narkotyczne, które są wynikiem działania tetrahydrokannabinoli – THC), a z konopi siewnych (nie powodujących odurzenia, posiadających kannabidiol – CBD). Początkowo, ze względu na zapisy prawne, był to surowiec wykorzystywany w przemyśle chemicznym do produkcji m.in. farb Po długotrwałej walce, w końcu jego właściwości znalazły się w odpowiednim miejscu, czyli w kosmetykach.

Olej konopny stanowi 35% całkowitej masy nasion. W swym składzie posiada niską zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych (8%) i aż 80%(!) wielonienasyconych niezbędnych kwasów tłuszczowych. W skład jego NNKT wchodzi około 55% kwasu linolowego (omega-6) oraz 20% kwasu alfa-linolenowego (omega-3). Oba te kwasy posiadają względem siebie idealną proporcję, która odpowiada za prawidłowy metabolizm lipidów. Skład kwasów tłuszczowych zawartych w oleju konopnym jest budulcem wielu struktur ludzkiego ciała i odpowiada za regulację życiowych procesów. NNKT znajduje się w skórze, dokładnie w cemencie międzykomórkowym oraz ceramidach, które odpowiadają za prawidłowe nawodnienie, jędrność i elastyczność skóry. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe znajdują się także w ludzkim łoju i odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie skóry. Ich niedobór prowadzi do chorób i komplikacji, np. zbyt gęsty łój może spowodować zatykanie gruczołów łojowych i mieszków włosowych, stanowiąc idealne środowisko do rozwinięcia się trądziku. Nieprawidłowy skład sebum zwiększa utratę wody z naskórka, doprowadzając do pojawienia się zmarszczek i utraty jędrności. Obydwa kwasy są siłą twórczą prostaglandyn (hormonów regulujących procesy fizjologiczne), odpowiedzialnych za przebieg procesów zapalnych w skórze.

Oprócz NNKT, olej konopny posiada także inne składniki, takie jak: proteiny, aminokwasy, karoten, minerały, witaminy (A, D, E i K; Ca, Mg, S, K, Fe, Zn i P), fitosterole, fosfolipidy, canabidol, β-sitosterol, terpeny i salicylan metylu oraz kwas oleinowy, palmitynowy, gamma-linolenowy. Jest substancją o charakterze przeciwzapalnym, regenerującym, antyseptycznym, antyoksydacyjnym, sebostatycznym, przeciwtrądzikowym oraz chroniącym przed słońcem.

Olej konopny jest substancją odbudowującą płaszcz hydrolipidowy, która uzupełnia braki cementu międzykomórkowego. Ma zdolność do łagodzenia atopowego zapalenia skóry, łuszczycy i świądu przy alergiach skórnych. Jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, zapobiegającym tworzeniu się zmarszczek i przebarwień. To także naturalny emolient, zmiękczający, odżywiający i nawilżający skórę, należący do tzw. suchych olei – szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustego filmu. Nałożony na włosy, odbudowuje ich zniszczoną strukturę.

Ten olej to prawdziwe bogactwo substancji aktywnych, działających pozytywnie na organizm nie tylko doustnie, ale także zewnętrznie. Znając jego zakres działania, nie mogliśmy się oprzeć, aby nie włączyć go do go jednego ze swoich preparatów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!