Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

Jednokomórkowe grzyby, które mogą żyć w wodzie, glebie, na powierzchni roślin i zwierząt. Są zdolne do wzrostu na podłożach zawierających cukier prosty i bez dostępu do tlenu, przeprowadzają fermentację alkoholową. Te niewielkie organizmy mogą wykorzystać jako jedyne źródło węgla, etanol, które notabene same produkują. Przez wieki obecne w piekarnictwie i browarnictwie, do dziś nie jedno ciasto oraz piwo nie powstanie bez ich obecności. Od kilku lat z powodzeniem zadomowiły się w biotechnologii, immunoterapii, przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Ze względu na podobieństwo ich komórek do komórek ssaków (w tym człowieka), służą jako organizmy modelowe do badań nad antynowotworowymi lekami oraz uczestniczą w pracach nad chorobami neurodegeneracyjnymi, takich jak choroba Alzheimera, Parkinsona czy stwardnienie rozsiane. O czym mowa?

Oczywiście, że o drożdżach! Te małe, wielkie organizmy, źródło łatwo przyswajalnego białka, to prawdziwa bomba składników odżywczych. W swym składzie zawierają witaminy z grupy B, w tym: biotynę (B7), która hamuje rozwój wysypek czy stanów zapalnych oraz wzmacnia włosy i redukuje ich wypadanie; kwas pantotenowy (B5), niezbędny składnik metabolizmu białek, tłuszczy, cukrów, biorący udział w produkcji hormonów, poprawiający pigmentację skóry i regenerację tkanek, pomagający w gojeniu ran; inozytol (B8), który wchodzi w skład m.in. spermy;  kwas foliowy (B9), regeneruje wzrost, podział i funkcjonowanie komórek oraz jest niezbędny dla kobiet planujących ciążę; cynk, magnez, siarkę, chrom, miedź, żelazo, potas.

Wachlarz ich kosmetycznych właściwości jest naprawdę bogaty: stosuje się je w preparatach do skór tłustych i łojotokowych, ponieważ mają zdolność do zmniejszenia wydzielania sebum oraz tworzeniu zaskórników. Działają antybakteryjnie, zabijając patogeny bytujące na skórze, pomagając tym samym w walce z trądzikiem. Drożdże polecane są także do skór poszarzałych, dojrzałych, borykających się z rozstępami; wykorzystuje się je także na obrzęki skóry oraz rany po oparzeniach. Nie piszemy o drożdżach bez przyczyny, albowiem są one obecne  w naszym kremie na dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!