Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

Mierzenie się z pandemią jest jedną z najtrudniejszych rzeczy jaką przyszło nam się zmierzyć. I choć bardzo byśmy chcieli czasem zapomnieć, co się wokół nas dzieje, trudno odciąć się od dopływu informacji. Niestety ich nadmiar oraz nierzetelne źródła, podając przeróżne teorie i fake newsy, wprowadzają tylko niepotrzebny zamęt. W tym jednym miejscu zebraliśmy więc kilka istotnych informacji, które należy w tym trudnym czasie przestrzegać, oraz jak bardzo ważna jest higiena w czasie zarazy

Jak skutecznie bronić się przed koronawirusem?

Nie ma dróg na skróty. Międzynarodowa akcja nawołująca, aby zostać w domu to najbezpieczniejszy sposób, aby przetrwać pandemię. Ale nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Ba! Czasem trzeba wyjść po zakupy czy na pocztę. Pies też raczej sam się nie wyprowadzi. Minimalizujcie więc kontakty z innymi, ograniczajcie wychodzenie z domu do niezbędnego minimum. Z szacunku do siebie i innych. Im bardziej się zmobilizujemy, tym szybciej powrócimy do (nowej) rzeczywistości.

Jeśli wyszliście poza własne cztery kąty, byliście w pracy czy na zakupach, absolutnym fundamentem jest przestrzeganie podstawowej higieny.

Myj ręce!

W obecnej sytuacji mycie rąk jest kluczowe. Na dłoniach codziennie przenosimy tysiące bakterii i wirusów. Część z tych patogenów nie zrobi nikomu większej krzywdy, lecz nigdy nie wiadomo, czy wśród tej gromadki nie znajduje się SARS-CoV-2. Bytujący na skórze koronawirus nie jest w stanie przedostać się do organizmu przez skórę, ale problem zaczyna się, gdy trafi on na błonę śluzową. Jeśli przeniesiemy go z dłoni do ust, oczu czy nosa, może dojść do zakażenia.

Jak poprawnie myć ręce?

Poprawne mycie rąk powinno trwać co najmniej (!) 30 sekund. W tym czasie cała powierzchnia wewnętrzna i zewnętrzna dłoni powinna zostać dokładnie umyta wodą ze środkiem myjącym (np. mydłem, żelem). Poniżej przedstawiamy instrukcję jak dokładnie myć dłonie. Możecie sobie ją pobrać, wydrukować i powiesić w łazience. W ten sposób szybciej zapamiętacie kolejność i łatwiej się nauczycie.

źródło: https://gis.gov.pl/zdrowie/zasady-prawidlowego-mycia-rak/

Czy rękawiczki chronią przed wirusem?

Tak, pod pewnym warunkiem.

Zadaniem rękawiczek ochronnych jest ochrona naszego ciała. Jest ona możliwa do momentu, gdy tą dłonią w rękawiczce nie dotkniemy np. twarzy. Rękawica ma odgradzać nas od świata zewnętrznego i nigdy nie powinniśmy przenosić znajdujących się na niej niewidocznych mikrobów na siebie. Jeśli dotykamy przeróżnych przedmiotów, a później tą samą rękawicą drapiemy się po oku czy nosie, taka ochrona nie ma najmniejszego sensu.

Dezynfekcja to podstawa

Skoro na dłoniach przenosimy zarazki, należy przetrzeć wszystko z czym dłonie miały kontakt. Jest to żmudne i denerwujące zadanie, ale przy wszystkich jego niedogodnościach, jest skuteczne. Pamiętajcie więc o swoich laptopach, telefonach komórkowych. Jeśli możecie, zrezygnujcie z noszenia w tym czasie pierścionków czy zegarków.

Jak czyścić ubrania?

Chorobotwórcze drobnoustroje bytują także na naszej odzieży. Najlepszym sposobem na pozbycie się z nich niechcianych mieszkańców jest pranie powyżej 60 stopni Celsjusza. Niestety, nie wszystkie rodzaje tkanin są w stanie wytrzymać w tak wysokiej temperaturze, dlatego na czas epidemii, jeśli jest to możliwe, zrezygnujcie z delikatnych tkanin.

Dbaj o skórę rąk

W momencie, gdy używamy bardzo dużo detergentów, mydła, środków dezynfekujących, nasza skóra nie ma lekko. Wysusza się, piecze, jej naturalny płaszcz ochronny ulega zniszczeniu. Pamiętajcie wówczas o używaniu kremów do rąk, zabezpieczajcie swoją skórę. Jeśli pod ręką nie macie dedykowanego preparatu do tej formy pielęgnacji, możecie go równie dobrze zastąpić naszym kremem na noc. On błyskawicznie nawilży skórę i będzie odbudowywał warstwę hydrolipidową.

Maseczka ochronna

Kto by przypuszczał, że maseczka kosztująca do tej pory kilka groszy, stanie się jednym z najdroższych i najbardziej pożądanych towarów świata? Jeśli macie to szczęście i jesteście w posiadaniu takowej lub jesteście w stanie ją uszyć, pamiętajcie, żeby zakładać ją wychodząc z domu.

Zadaniem maseczki jest ochrona dróg oddechowych przed koronawirusem, COVID-19 przenosi się drogą kropelkową, a więc istnieje małe prawdopodobieństwo dostania się przez nią wirusa.

Niestety, maseczkę powinno się odkażać po każdorazowym przyjściu do domu, co nie zawsze jest możliwe. Większość maseczek jest jednorazowa, a więc nie nadaje się do powtórnego użycia. Dlatego, przy deficycie tego towaru, zachowujcie odstęp od innych, jeśli kręci się Wam w nosie czy musicie kaszlnąć, starajcie się skierować głowę w kierunku swojego barku lub przybliżyć łokieć do twarzy.

Magiczne amulety, zdrowotne mikstury

Ludzie wierzą w przeróżne rzeczy i znajdują się niestety tacy, którzy na tym żerują. Chcąc pomóc sobie i uchronić bliskich, wiele osób daje się nabrać na magiczne oferty, kosztujące krocie. Ponieważ wirus jest istotą biologiczną, pozwólmy, aby zniszczyła go nauka przy pomocy leków. Niestety, żaden kamień, mleko pochodzące od złotej krowy ani wypijanie 5 litrów pokrzywy dziennie, nie wykończy wirusa. Może za to nam nieźle zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!