Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

1 220 000 wyników znalezionych w 0,48 sekundy świadczy o tym, jak bardzo chcemy wiedzieć o prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy w tych czasach. A problem naprawdę istnieje i dotyka coraz więcej osób. Obecnie pielęgnacja skóry twarzy to prawdziwe wyzwanie. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej z nas poszukuje odpowiedzi JAK o nią dbać w dobie pandemii.

Mask up!

Noszenie maseczek na twarzy stało się naszą codziennością. Po co to robimy – nie trzeba nikomu tłumaczyć. Problem z maseczką zaczyna pojawiać się, gdy przez jej ciągłą obecność nasza skóra zaczyna się buntować.

A o to nie trudno. Poprzez wilgotną od wydychanego powietrza maskę, na twarzy tworzy się idealne środowisko do rozwoju mikroorganizmów. Mikroby wtedy nie próżnują, co widać po pojawiających się wypryskach. Niechciani, skórni goście doczekali się już nawet swojego własnego określenia – MASKNE.

MASKNE, czyli zlepek dwóch słów: mask (maseczka) i acne (trądzik).

Niechciane wypryski mogą zdarzyć się każdej skórze, ale najbardziej narażona jest skóra wrażliwa i problematyczna. Poprzez ciągłe tarcie materiału o twarz, wyższą wilgotność czy temperaturę, zostaje wytworzone idealne środowisko do rozwoju bakterii. A stąd do problemów w  okolicach nosa, ust i na linii żuchwy już naprawdę niedaleko. Zaostrzające się zmiany, rozwój trądziku czy powstające odparzenia to nie lada wyzwanie. Walka z nimi – powiedzmy szczerze – nie jest prosta, ale możliwa.

Jak więc dbać o skórę pod maseczką?

Po pierwsze – zmieniaj maskę! Regularne zmienianie masek jednorazowych czy częste pranie wielorazowych uchroni Cię przed stykaniem się Twojej skóry z drobnoustrojami, które na tej maseczce wygodnie się zadomowiły i postanowiły powiększyć swoje kolonie.

Po drugie – myj się! Nie ma siły, jeśli chcesz mieć zdrową twarz bez wyprysków, musisz postawić na oczyszczanie. Nasz żel do mycia twarzy i brody już sobie z tymi gagatkami poradzi. Oprócz umycia Twojej twarzy, nawilży ją i zadziała antybakteryjnie.

Po trzecie – pomóż skórze wyjść na prostą. Ciągłe pocieranie twarzy, wielogodzinne przebywanie w maseczce a do tego mróz na zewnątrz. Skóra teraz nie ma lekko, więc wieczorem, po umyciu jej żelem, zaaplikuj krem na noc.  Ta lekka formuła nawilży, odżywi i zregeneruje Twoją twarz. Pomoże jej w powrocie do dobrego stanu i stanie się dla niej wytchnieniem w tych trudnych czasach.

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!