Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

Można powiedzieć, że świat kosmetyczny zwariował na punkcie kwasu hialuronowego. Jego obecność w preparatach kosmetycznych jest niemalże obowiązkowa. Dlaczego? Czy naprawdę jest cudownym składnikiem czy tylko ma dobre zaplecze PR-owe?

Skąd się wziął kwas hialuronowy?

Zacznijmy od krótkiej historii tej substancji. Kwas hialuronowy odkryto w roku 1934. Wówczas do jego produkcji zaczęto wykorzystywać dość kontrowersyjne substancje pochodzące np. z kogucich grzebieni, ości ryb a nawet skóry rekina. Niestety, do pozyskania z tych materiałów pożądanej substancji potrzeba było sporo czasu oraz pieniędzy. Gdy kwas hialuronowy już udało się wyizolować, często powodował reakcje alergiczne. Ten problem postanowiono rozwiązać, zastępując dotychczasową metodę nowoczesną technologią fermentacji bakterii Streptococcus. Pozyskiwany w ten sposób kwas otrzymywany jest na drodze biosyntezy.

Kwas hialuronowy, który stosujemy w naszych produktach, opiera się na opatentowanej, nowoczesnej i bezpiecznej metodzie fermentacji, gdzie dochodzi do oczyszczania bakterii Bacillus subtilis. W tym procesie nie stosuje się organicznych rozpuszczalników, by minimalizować wystąpienie reakcji alergicznych. Dzięki temu, nasz kwas hialuronowy charakteryzuje się także wysokim i powtarzalnym poziomem czystości.

Gdzie występuje kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją obecną w młodej skórze, mazi stawowej i innych ludzkich tkankach. Odgrywa on bardzo ważną rolę w nawodnieniu organizmu, zapewnia nawilżenie i niezbędny poślizg dla przebiegu procesów komórkowych. Kwas hialuronowy jest w stanie utrzymać 70% więcej wody niż inne substancje. Dodatkowo,  jedna cząsteczka tej substancji wiąże około 250 cząsteczek wody!

Niestety, nic w przyrodzie nie trwa wiecznie. Z czasem, wolne rodniki o działaniu utleniającym, powstające głównie dzięki ekspozycji skóry na zanieczyszczenia i promieniowanie słoneczne, degradują i niszczą kwas hialuronowy. Oszacowano, że u osób po 50-tym roku życia zawartość kwasu hialuronowego jest o ponad połowę (!) mniejsza niż w młodości. Nic więc dziwnego, że wraz z wiekiem zmniejszanie się ilości kwasu hialuronowego skutkuje starzeniem skóry i pojawieniem zmarszczek.

Aby skóra była jędrna, napięta i elastyczna, potrzebuje codziennej dawki nawilżenia z zewnątrz i od wewnątrz.

Z badań poświęconych ocenie nawilżenia, elastyczności i szorstkości skóry, jasno wynika, że po systematycznym stosowaniu kremu z naszym kwasem hialuronowym, znacząco wzrasta wilgotność skóry. Takie informacje potwierdzają długotrwały efekt nawilżenia i jędrności skóry. W trakcie tych samych badań, zauważono także zmniejszenie szorstkości oraz realną poprawę i spłycenie nawet głębokich zmarszczek!

Kwas hialuronowy to kluczowy składnik naszych produktów. Jego działanie sprawdzi się u skór odwodnionych, przesuszonych, dojrzałych ale także i tych w wieku nastoletnim. Bez obaw można go stosować na każdym etapie życia.  Jego obecność jest dla nas bardzo istotna, ponieważ zależy nam, aby nasze kosmetyki pełniły wiele funkcji jednocześnie, u osób w każdym wieku. Z tego też powodu kwas hialuronowy jest obecny we WSZYSTKICH naszych kremach: na dzień, na noc oraz pod oczy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!