Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

Masło Shea – co to jest?

Masło Shea to po prostu olej pozyskiwany z nasion afrykańskiego drzewa o uroczej nazwie Masłosz Parka. Wspomniany olej powstaje z przetworzenia orzechów masłosza, które zbiera się dopiero po 30-40 latach od momentu posadzenia drzewa. To bardzo długo lecz sam Masłosz jest drzewem długowiecznym – może dożyć nawet 300 lat – oraz bardzo wysokim. Jego minimalna wysokość dochodzi do 15 metrów. Co ciekawe, Masłosz jest drzewem dzikim, nie dający się uśmierzyć plantatorom. Rośnie na własnych zasadach na terenie Burkiny Faso, Senegalu, Nigeru czy Mali.

Masło shea pozyskuje się z nasion

Nasiona odznaczają się wysoką zawartością tłuszczów nasyconych i nienasyconych (aż ½ składu). Znajduje się tutaj kwas: palmitynowy, stearynowy, oleinowy, galusowy czy linolowy. Skład nasion wzbogacają polifenole, fitosterole, a także witaminy A i E. Zawartość tokoferoli w tłuszczu shea jest jednak zależna od regionu pochodzenia oraz panujących w nim aktualnie warunków klimatycznych. Warto dodać, żeby wyprodukować 1 kilogram masła, potrzeba aż 15 kilogramów nasion!

Zastosowanie masła shea w kosmetyce

Masło shea jest bardzo praktycznym i wielozadaniowym składnikiem w kosmetykach. Dzięki jego zdolności do regeneracji i odżywienia skóry, często stosuje się go w kremach łagodzących, ochronnych i naprawczych. Wzmacnia naturalny cement w warstwie rogowej naskórka, poprawiając jego elastyczność.

Istniejące w nim witaminy A i E, odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naskórka, odmładzają oraz chronią skórę przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników. Masło shea jest bezpieczne dla alergików. Nie uczula, łagodzi zmiany alergiczne (wysypki, świąd, pieczenie). Skóra po kontakcie z masłem shea jest wygładzona, odżywiona i pełna blasku. Masło shea to także naturalna substancja przeciwsłoneczna o niskim współczynniku (ok. 5 SPF).

Jak zapewne się domyślacie, my także użyliśmy tego drogocennego składnika w naszych kosmetykach. Masło shea znajdziecie w Kremie na dzień, w którym pełni rolę komponentu nawilżającego, odbudowującego i regenerującego. Dzięki jego obecności, skóra nabiera widocznej poprawy, staje się jędrniejsza i zdrowsza.

Masło shea to nawilżający i odbudowujący składnik, poprawiający stan skóry. W kremie na dzień KANN pełni rolę składnika odżywczego i naprawczego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!