Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

Olej arganowy jest potocznie nazywany jako płynne złoto Maroka. Taką przez lata zyskał opinię, będąc najdroższym i najbardziej cenionym olejem na świecie. Skoro jest taki cenny i drogi, jak działa i co w sobie skrywa?

Olej arganowy – otrzymywanie

Olej arganowy jest pozyskiwany z drzewa Argania żelazna, którego żywotność może sięgnąć nawet do 400 lat. Na pierwsze owoce trzeba jednak nieco poczekać, bo pojawiają się dopiero po 40-60 latach od początku życia drzewa. Owoce są wielkości migdałów, ale wyglądem przypominają zielone oliwki. Znajdujące się w nich nasiona zawierają wartościowe oleje i to je wykorzystuje się do pozyskania tego surowca.

Olej arganowy – skład

W oleju arganowym znajduje się wiele cennych składników, takich jak: glicerydy (głównie triglicerydy),  których zawartość szacuje się na ok. 99%. Pozostałą część (1%) stanowią: karoteny, tokoferole, alkohole triterpenowe, sterole czy ksantofile. Kwasy tłuszczowe obecne w triglicerolach to przede wszystkim kwas linolowy oraz oleinowy. W mniejszej ilości występuje kwas stearynowy, linolenowy , palmitooleinowy, behenowy, palmitynowy, arachidonowy, mirystynowy.

Działanie oleju arganowego:

Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości i spektrum działania oleju arganowego, trzeba przyznać, że doskonale pielęgnuje skórę oraz brodę, wzmacniając cebulki włosów. Właśnie dzięki takim właściwościom jest szczególnie lubiany w kosmetykach do pielęgnacji zarostu. W naszych preparatach znalazł swoje miejsce i jest obecny w Olejku do brody oraz Balsamie do brody. Dzięki nim broda jest porządnie nawilżona i odżywiona, a włosy stają się zdrowsze. Dodatkowo, obecność oleju arganowego w naszym Olejku i Balsamie, powoduje dostarczenie skórze pod brodą solidną porcję pielęgnacji.

Obydwa te produkty wzajemnie się uzupełniają, więc nie musisz wybierać, który masz użyć w danym momencie, ponieważ możesz użyć… 2 na raz! Olejek zabezpieczy Twoją skórę i włosy, a Balsam oprócz tego, nada brodzie pożądany kształt.

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!