Olej arganowy w kosmetykach męskich KANN

Olej arganowy/Argania Spinosa Nut Oil

Olej arganowy jest potocznie nazywany jako płynne złoto Maroka. Taką przez lata zyskał opinię, będąc najdroższym i najbardziej cenionym olejem na świecie. Skoro jest taki cenny i drogi, jak działa i co w sobie skrywa?

Olej arganowy – otrzymywanie

Olej arganowy jest pozyskiwany z drzewa Argania żelazna, którego żywotność może sięgnąć nawet do 400 lat. Na pierwsze owoce trzeba jednak nieco poczekać, bo pojawiają się dopiero po 40-60 latach od początku życia drzewa. Owoce są wielkości migdałów, ale wyglądem przypominają zielone oliwki. Znajdujące się w nich nasiona zawierają wartościowe oleje i to je wykorzystuje się do pozyskania tego surowca.

Olej arganowy – skład

W oleju arganowym znajduje się wiele cennych składników, takich jak: glicerydy (głównie triglicerydy),  których zawartość szacuje się na ok. 99%. Pozostałą część (1%) stanowią: karoteny, tokoferole, alkohole triterpenowe, sterole czy ksantofile. Kwasy tłuszczowe obecne w triglicerolach to przede wszystkim kwas linolowy oraz oleinowy. W mniejszej ilości występuje kwas stearynowy, linolenowy , palmitooleinowy, behenowy, palmitynowy, arachidonowy, mirystynowy.

Działanie oleju arganowego:

  • Łagodzi podrażnienia i sprzyja gojeniu się ran
  • Działa przeciwzapalnie
  • Regeneruje barierę hydrolipidową naskórka
  • Uzupełnia niedobory składników tłuszczowych w skórze
  • Uelastycznia i odżywia skórę oraz włosy
  • Pielęgnuje i nawilża skórę i włosy
  • Reguluje pracę gruczołów łojowych
  • Działa przeciwstarzeniowo
  • Jest bezpieczny dla osób z łuszczycą, egzemą, AZS czy zmianami trądzikowymi

Biorąc pod uwagę wszystkie możliwości i spektrum działania oleju arganowego, trzeba przyznać, że doskonale pielęgnuje skórę oraz brodę, wzmacniając cebulki włosów. Właśnie dzięki takim właściwościom jest szczególnie lubiany w kosmetykach do pielęgnacji zarostu. W naszych preparatach znalazł swoje miejsce i jest obecny w Olejku do brody oraz Balsamie do brody. Dzięki nim broda jest porządnie nawilżona i odżywiona, a włosy stają się zdrowsze. Dodatkowo, obecność oleju arganowego w naszym Olejku i Balsamie, powoduje dostarczenie skórze pod brodą solidną porcję pielęgnacji.

Obydwa te produkty wzajemnie się uzupełniają, więc nie musisz wybierać, który masz użyć w danym momencie, ponieważ możesz użyć… 2 na raz! Olejek zabezpieczy Twoją skórę i włosy, a Balsam oprócz tego, nada brodzie pożądany kształt.

Zostaw komentarz

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

Your email address will not be published.

dołącz do nas

zapisz się na newsletter

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

DARMOWA DOSTAWA

JUŻ OD 99 ZŁ DARMOWA DOSTAWA