Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

Olej jojoba nosi miano oleju inteligentnego. Jego „inteligencja” jednak nie wiąże się z licznie przeczytanymi przez niego książkami, ale ze zgodnością biologiczną z ludzką skórą. Budowa tego oleju jest bardzo zbliżona do łoju, produkowanego przez człowieka.

Skóry suche charakteryzują się zbyt małą ilością wydzielanego sebum, a to prowadzi do pojawienia się szorstkości, swędzenia czy zmarszczek. Takiej skórze olej jojoba zastępuje naturalne sebum, co w konsekwencji zapobiega jej dalszemu wysuszaniu. Dzięki niemu skóra zostaje odpowiednio nawilżona, staje bardziej elastyczna i sprężysta.

Olej jojoba działa także w drugą stronę – pomaga skórom z nadmierną pracą gruczołów łojowych. Takie cery charakteryzują się nieestetycznym świeceniem i skłonnościami do wyprysków. Wówczas – przy tym problemie – jojoba działa jak hamulec, zapobiegając nadprodukcji łoju. Zdolność „odczytu” typu cery pozwala temu surowcowi do dostosowania się do aktualnej potrzeby skóry – właśnie ta cecha nadała mu miano „inteligentnego”.

Olej jojoba jest sprzymierzeńcem wszystkich tych, którzy nie znoszą efektu świecącej się skóry – bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia po sobie tłustej warstwy. W swym składzie posiada liczne niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT): kwas linolowy, arachidonowy i linolenowy, które odbudowują warstwę lipidową naskórka i wspomagają jego regenerację. Zawiera także witaminę E będącą naturalnym antyoksydantem oraz ochroniarzem włókien elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za zachowanie jędrności i elastyczności. Ze względu na obecność skwalenu –  substancji bez barwy i bez zapachu, ochrania skórę przed wirusami i bakteriami, a nawet działaniem promieniowania UV.

Olej jojoba oprócz protekcji skóry, świetnie działa także w pielęgnacji włosów. Jego zdolności są wtedy podobne jak działanie na skórze: nawilża, ochrania przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, a na samej skórze reguluje poziom wydzielanego łoju. Dzięki temu włosy są mniej przetłuszczone, a bezpośrednio na skórze nie zalega warstwa sebum.

Olej jojoba znajdziecie w składzie naszego Kremu na dzień z filtrem przeciwsłonecznym SPF15.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!