Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

Przetłuszczająca się skóra twarzy to jeden z największych i najbardziej uciążliwych męskich kosmetycznych problemów. Tłusta warstwa nie wygląda atrakcyjnie ani nie pozwala poczuć się w pełni komfortowo. Choć nie da się oszukać biologii, można ją próbować poskromić.

Wbrew wielu opiniom, sebum produkowane przez gruczoły łojowe, to jedna z większych zdobyczy ewolucyjnych jakie dała nam natura. Jest on naturalnym lubrykantem, który m.in. zapobiega utracie wody z naskórka, działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Nadmierne wydzielanie łoju w strefie T (czoło, nos, broda) nie zawsze jest związana tylko z czynnikami genetycznymi. Czasem przyczyną tego problemu jest zła higiena twarzy (np. mycie skóry zwykłym mydłem) bądź zupełny jej brak. Sięganie po produkty „wysuszające” (np. na bazie alkoholu), niestety zaostrzają problem – na chwilę pozbędziesz się tłustej warstwy, ale za moment organizm „odkryje”, że został pozbawiony ochronnego płaszcza i uruchomi produkcję sebum od nowa, ze wzmożoną siłą, aby jak najszybciej się zabezpieczyć. Stosując takie środki, wpadniesz w błędne koło.

Nadprodukcja łoju może mieć także podłoże hormonalne, skutkując pojawieniem się trądziku, ale temu tematowi poświęcimy odrębny wpis.

Co zrobić jak skóra nadmiernie się przetłuszcza?

Pierwszy krok – oczyszczanie!

Jeśli poważnie podchodzisz do tematu swojej świecącej się skóry, pierwszym krokiem do wprowadzenia realnych zmian jest zakup łagodnego żelu do mycia twarzy. To bardzo ważne, abyś oczyszczał skórę środkiem z łagodnymi substancjami myjącymi, który dodatkowo będzie pielęgnował Twoją twarz. W naszym produkcie oprócz łagodnych i naturalnych środków, zastosowaliśmy także surowce o właściwościach sebostatycznych, czyli zmniejszających aktywność gruczołów łojowych. Przy pomocy węgla aktywnego oraz innych surowców roślinnych, po jego użyciu Twoja twarz będzie bardzo dobrze oczyszczona i nawilżona, a co najważniejsze, to wszystko otrzymasz w pakiecie bez efektu ściągniętej skóry. Stosując go dwa razy dziennie – rano i wieczorem, uzyskasz najkorzystniejsze efekty.

Krok drugi – krem

Zapewne nie przepadasz za typem swojej skóry i z chęcią odpłaciłbyś się jej pięknym za nadobne, ale to nie tędy droga. Twoja skóra potrzebuje Twojej uwagi i prawidłowej pielęgnacji bardziej, niż Ci się wydaje. W tym trudnym dla Was okresie daruj sobie tłuste kremy, które na początku swojego składu mają substancje potencjalnie zapychające pory. (Lanolina, Oleje ropopochodne, Wazelina) Najlepszym wyborem będzie krem, który oprócz zdolności do absorbcji sebum, będzie dbał o prawidłowe funkcjonowanie skóry oraz pomoże w niwelowaniu pojawiających się wyprysków, o które przy skórze tłustej nie trudno. Krem na dzień powstał przede wszystkim z myślą o tych mężczyznach, którzy z takimi niedoskonałościami walczą od dawna. Jego zadaniem jest dostarczenie skórze wszystkich niezbędnych składników, zadbanie i poprawienie jej stanu oraz pozostawienie skóry matowej na wiele godzin. Sam wchłania się w 43 sekundy od momentu aplikacji, co jest jego kolejnym atutem.

Pielęgnacja skóry tłustej nie jest trudna jeśli do dyspozycji mamy dobrej jakości, skuteczne i wydajne kosmetyki. Obydwa te preparaty posiadają naturalne surowce przeciwbakteryjne i antyseptyczne, dlatego nadadzą się także do pielęgnacji skóry z zaawansowanym trądzikiem i licznymi wypryskami, które często towarzyszom tej cerze. Żel i krem na dzień możesz kupić osobno bądź  w zestawie BEST START.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!