Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

Czym są podrażnienia na skórze? jak powstają i jak z nimi walczyć?

Z pielęgnacją jest tak jak z treningiem. Jeśli cały czas sukcesywnie trenujesz swoje ciało, choćby 10-20 minut dziennie, zmiana sposobu ćwiczeń na intensywniejsze, nie wyrządzi Ci krzywdy. Jeśli zaś nie trenujesz w ogóle, i rzucisz się w wir intensywnych treningów. Twoje ciało się zbuntuje i boleśnie pokaże Ci swoje niezadowolenie. Podobnie jest z pielęgnacją – jeśli Twoja skóra po użyciu wszystkiego na raz zareagowała podrażnieniem, ten artykuł jest dla Ciebie.

Podrażnienia – Łyżką, a nie chochlą

Przygodę z naszymi kosmetykami radzimy zacząć powoli. Jeśli nigdy wcześniej do tej pory nie miałeś produktów o tak wysokim poziomie naturalnych składników aktywnych, Twoja skóra może zareagować na nie na 2 sposoby:

  1. Nic nieprzyjemnego się nie pojawi. Twoja skóra zareaguje bardzo dobrze na ilość składników w kosmetykach i będziesz z nich czerpać przyjemność od pierwszego spotkania. To najczęstszy scenariusz i większość naszych klientów nie zauważa na skórze niczego niepokojącego po kontakcie z naszymi produktami.

Problem 1

Problem:

Twoja skóra ma uszkodzony płaszcz wodno-lipidowy i w krótkiej chwili dostała sporą dawkę składników aktywnych. Takie coś możemy porównać do przejedzenia: jeśli zjesz za dużo w krótkim czasie, będziesz się gorzej czuł, a Twój brzuch stanie się rozdęty i obolały. To samo mogło wydarzyć się ze skórą: po nałożeniu wszystkich kosmetyków na raz, zaczęła Cię piec i widocznie się buntować, bo zbyt duża dawka „pokarmu” w jednej chwili, okazała się dla niej „ciężkostrawna”.

Rozwiązanie:

Zacznij od używania jednego kosmetyku i obserwuj swoją skórę. Jeśli reaguje na ten produkt dobrze, zacznij włączać do pielęgnacji kolejne i ciągle obserwuj jak Twoja skóra reaguje. Nie spiesz się, to nie wyścig. Daj czas swojej skórze na poznanie tych produktów i odbudowę swojej struktury. Jeśli zauważysz, że Twoja skóra nie toleruje danego kosmetyku, odstaw go i wróć do niego po jakimś czasie, np. po tygodniu. Gdy po tym czasie nic się nie wydarzy, to może oznaczać, że Twój naskórek się odbudował i kosmetyk zaczyna z nim współpracować. W wypadku dalej coś jest nie tak, możesz mieć alergię na któryś z komponentów kosmetyku i w tym przypadku należy go wykluczyć z pielęgnacji.

Problem 2

Problem:

Twoja skóra jest ciągle zaczerwieniona, zaogniona i bolesna. Masz wrażenie, że szkodzi jej czasem nawet woda, nie mówiąc o temperaturze za oknem. Po użyciu naszych kosmetyków doświadczyłeś uczucia szczypania, a może nawet pojawiły się podrażnienia.

Rozwiązanie:

Prawdopodobnie masz skórę o wrażliwym a nawet alergicznym typie. Najważniejsze to to, aby dać produktowi szansę. Jeśli wraz z użytkowaniem nieprzyjemne objawy ustąpią, potem będzie tylko lepiej i skóra przestanie się „buntować”. Jeśli objawy nie znikną, a wręcz się nasilą, nie warto katować skóry na siłę, tylko należy odstawić kosmetyk. W przypadku powyższego opisu skóry, warto udać się do lekarza w celu wykonania badań pod kątem chorób skóry. Taka wiedza pozwoli Ci na dokładne rozpoznanie i ewentualne specjalistyczne leczenie.

Skóra alergika

Podrażnienia na skórze mogą wystąpić po kosmetykach: naturalnych, syntetycznych, wegańskich, bezwodnych, wodnych, drogeryjnych, kolorowych… czyli WSZYSTKICH! To mit, że kosmetyki naturalne nie uczulają, bo są wykonane z naturalnych surowców. To nie kosmetyk dyktuje, czy jest w stanie uczulić, a organizm. Wszystko zależy od tego na co jesteśmy uczuleni. Gdy dany alergen, którego nie tolerujesz, występuje w kosmetyku, może on doprowadzić do nietolerancji tego produktu na skórze. Pojawia się wtedy obrzęk, wysypka, zaczerwienienie lub pieczenie. W przypadku gdy wiesz, że jesteś alergikiem i wiesz, czego należy unikać, sprawdzaj (!) zawsze skład kosmetyku. Eliminuj te, które mają w sobie niepożądaną dla Ciebie substancję. Ta wiedza pozwoli Ci zaoszczędzić zdrowie, pieniądze i czas na kolejne testy nowych produktów. Jeżeli wiesz, że Twoja skóra nie toleruje wielu kosmetyków, ale nie wiesz, który składnik pobudza ją najbardziej, udaj się do dermatologa na wykonanie testów skórnych.

Do pielęgnacji skóry należy podejść spokojnie i zadaniowo. Jeśli zaczynasz wchodzić w tą sferę, zacznij od 1-2 produktów, a następnie włączaj kolejne. Najważniejsza jest Twoja obserwacja siebie i swojej skóry oraz tego, jakie masz oczekiwania. Jeśli chcesz w krótkim czasie szybko zadbać o swoja skórę, bez wcześniejszego przygotowania, efekt może być średni a Ty się na początku drogi już się zniechęcisz. Powoli, systematycznie i do celu. Nie ma dróg na skróty, nawet w pielęgnacji skóry 😉

Podrażnienia po kosmetykach to powszechny problem, który w większości przypadków mija z czasem. Pod wpływem składników aktywnych, skóra się odbudowuje i regeneruje, dzięki czemu nieprzyjemne objawy mijają.

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!