Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

To niezwykłe, że do „pokrzyw” należy ponad 50 gatunków roślin rozproszonych po całej kuli ziemskiej. Ze względu na swoją popularność, jest ona od wieków obecna w medycynie naturalnej, a także coraz większą popularnością cieszy się także w kosmetologii.

I nic w tym dziwnego. Właściwości pokrzywy można wyliczać dość długo, dlatego w trakcie projektowania receptury Żelu do mycia twarzy i brody nie mogliśmy pominąć tej rośliny, która idealnie wpasowuje się w remedium na męskie, skórne dolegliwości. Lista jej dobroczynnych właściwości jest naprawdę pokaźna, sami zobaczcie.

Właściwości pokrzywy:

Dla wielu osób pokrzywa to zwykły chwast, niechciany lokator rabat kwiatowych, parzący podczas przypadkowego kontaktu. Są też tacy, którzy zaprzyjaźnili się z nią w kuchni, tworząc przy jej udziale różnorodne potrawy. Pokrzywa to bogata gama składników aktywnych, zawierająca: chlorofil, ksantofil, karoten, witamina C, K, B2 oraz kwas pantotenowy. W liściach obecne są także garbniki, flawonoidy oraz składniki mineralne (wapń, magnez, żelazo, fosfor, mangan, cynk i krzem). Także korzenie są cenne w składniki, ponieważ zawierają pektyny, polisacharydy, kwasy organiczne oraz sterole. Cóż, kto by pomyślał, że tak pospolita roślina, znienawidzona chyba przez wszystkie dzieci bawiące się kiedyś na podwórku, jest tak bogatym i cennym surowcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!