Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

„Mam 22 lata, jestem facetem i mam rozstępy. Jest to dla mnie ogromny problem, który hamuje mnie przed bliższymi kontaktami z kobietami. Moje rozstępy wyglądają na brzuchu prawie jak po ciąży. Mam także po wewnętrznej stronie ręki od łokcia do pachy i na tyłku.  O basenie czy plaży mogę zapomnieć. Kobiety, co sądzicie o facetach z rozstępami?„

„Mam 28 lat. Ze względu na skok wagi pojawiły mi się rozstępy na brzuchu. Nie powiem, że jest ich bardzo dużo, ale kilka się pojawiło, takich czerwonych, część siniejących. Do tego kilka mniejszych na bokach. Strasznie mnie to hamuje zarówno przed kontaktami intymnymi jak przed eksponowaniem ciała. Obecnie się odchudzam, postanowiłem zawalczyć o swoje ciało, bo w obecnym czuje się po prostu źle. Chodzę do kosmetyczki, smaruję ciało (nie wierzę, że to napiszę…) kremem dla kobiet w ciąży. Wstydzę się swojego ciała  i zastanawiam jak kobiety na to patrzą?”

Nie trzeba przekopywać Internetu godzinami, aby dostrzec ilość komentarzy na forach poświęconych rozstępom. Ten powszechnie uznany za kobiecy problem, dotyczy także mężczyzn, którzy pozostawieni są w większości… sami sobie. Takich mężczyzn jak powyżsi autorzy jest w Polsce około 40%. To prawie połowa męskiej populacji i powszechny problem, o którym prawie nikt nie mówi.

Co to są rozstępy i skąd się biorą?

Najprościej mówiąc, rozstępy to ubytki w głębokich warstwach skóry, które powstają w wyniku zerwania włókien elastycznych, odpowiadających za rozciągliwość. Włókna kolagenu i elastyny mogą się zerwać z 2 powodów: w krótkim czasie są narażone na zbyt duże rozciąganie, albo są za słabe. Rozstępy u mężczyzn mogą pojawić się w wyniku zbyt intensywnych ćwiczeń, zbyt szybkiego wzrostu czy postępującej nadwagi. Ich pojawienie się może wynikać także z problemów hormonalnych oraz uwarunkowań genetycznych.

Do najczęstszych męskich rozstępów zaliczamy:

  1. Rozstępy wzrostowe pojawiają się u nastoletnich chłopców w wieku dojrzewania i jest to związane z szybkim skokiem wzrostu. Najczęściej powstają na plecach (w okolicy lędźwiowej) i na udach.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy powstają w 2 etapach.

  1. Etap pierwszy jest to tak zwany etap zapalny. To czas, kiedy włókna elastyczne dopiero co zostały zerwane i w skórze właściwej doszło do urazu, na skutek którego powstał stan zapalny. Podczas tego etapu na ciele zauważalne są prążki w różnych odcieniach czerwieni. Ten etap trwa od kilku miesięcy do 2 lat. Etap pierwszy jest etapem odwracalnym jeśli szybko zaczniesz używać na powstałe rozstępy kosmetyków uelastyczniających i ujędrniających, możesz zapobiec ich pozostaniu na swojej skórze.

Jak się pozbyć rozstępów?

  1. Jeśli jesteś w pierwszym etapie – zainwestuj w dobry, ujędrniający balsam do ciała. Ponieważ na rynku nie istnieje zbyt duży wybór męskich balsamów (a już w ogóle nie ma balsamów na rozstępy dla mężczyzn… Spokojnie, to tylko kwestia czasu kiedy i to się zmieni 😉 ) nie bój się balsamów na rozstępy przeznaczone do stosowania dla kobiet. Ich skład jest tak dobrany, aby realnie wpływać na elastyczność skóry. Jeśli czujesz się nieswojo, zawsze możesz wybrać i kupić taki produkt przez Internet. Dodatkowo, aby zwiększyć efekt, możesz udać się na konsultację do gabinetu kosmetologicznego czy lekarza medycyny estetycznej. Dowiesz się w nich jakie masz opcje i jaki zabieg możesz wybrać, aby przyspieszyć regenerację skóry.

Jak zapobiegać powstawaniu rozstępom?

Jeśli jesteś narażony na rozstępy i Twoja skóra posiada tendencję do pojawiania się tych zmian, pierwsze co powinieneś zrobić, to zmienić nastawienie, by pozbyć się krytycznego spojrzenia na pielęgnację swojego ciała. Jeśli Twoja skóra ma skłonności do pojawiania się na niej niechcianych prążków, przeproś się z balsamem do ciała o właściwościach nawilżających i uelastyczniającym. Dodatkowo, wzbogać swoją dietę o witaminę  A, E, B5, PP oraz magnez, cynk i krzem. Pamiętaj także o nawadnianiu organizmu. Jeśli krem i suplementacja Ci nie straszna, możesz dołączyć do pielęgnacji masaż dermorollerem, który rozluźni skórę i mięśnie.

I najważniejsze – nie wstydź się siebie!

Ludzka skóra nie jest doskonała. Wiadomo, że lepiej wyglądałaby bez różnych „ozdób”, nie mniej, człowiek nie jest sztucznym wytworem obróbki graficznej. Z biegiem czasu się zmienia, dlatego, aby potrzymać jej dobry wygląd potrzebuje pomocy z zewnątrz czy to w postaci kosmetyków czy profesjonalnych zabiegów. To żaden wstyd pytać i prosić o poradę. Wizyta u kosmetologa, dermatologa czy lekarza medycyny estetycznej nie pozbawia Cię męskości, a wręcz może pomóc w pozbyciu się problemu, który bez ich pomocy będzie gnębić Cię latami podczas każdego upalnego lata.

A odpowiadając na pytanie jednego z autorów postu czy kobietom przeszkadzają faceci z rozstępami: w większości nie, bo same je mają 😉

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!