Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW


W dzisiejszym świecie nie sposób nie słyszeć o substancjach zwalczających wolne rodniki. To takie magiczne hasło, które większość kojarzy z czymś negatywnym, ale niekoniecznie potrafi wytłumaczyć, o co z tymi rodnikami chodzi. Ta enigmatyczna nazwa to nic innego jak atomy lub cząsteczki, które posiadają niesparowany elektron, ale ponieważ natura dąży do równowagi, taki twór bardzo szybko poszukuje brakującego ogniwa w najbliższym otoczeniu. W wyniku jej działań może dojść do szeregu niekorzystnych zdarzeń: uszkodzeń komórek, DNA czy szybszego starzenia organizmu. Obecność wolnych rodników jest zjawiskiem fizjologicznym, które dotyczy każdego z nas i jeśli są one sukcesywnie usuwane przez antyoksydanty, nie ma podstaw do obaw. Gorzej jest jeśli ilość wolnych rodników znacznie przewyższać ilość antyoksydantów, wówczas dochodzi do stresu oksydacyjnego, który może w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju rozmaitych chorób. Ludzki organizm posiada mechanizm niedopuszczający do takiej sytuacji, jednakże rozwój cywilizacyjny sprawił, że ta naturalna obrona jest coraz mniej wydolna.

Zdrowy tryb życia oraz dieta bogata w niskoprzetworzony pokarm, nie zagwarantuje w pełni ochrony komórek skóry przed niszczycielską działalnością wolnych rodników. Ponieważ składniki pochodzące z pokarmu trafiają do skóry w ostatniej kolejności, w trosce o jej stan nadadzą się kosmetyki bogate w antyoksydanty.

Jakie kosmetyki zawierają antyoksydanty?

Do naturalnych, roślinnych  antyoksydantów należy m.in. winogron, który znajduje się w naszym kremie pod oczy. Ekstrakt z tego surowca bogaty jest w kwasy owocowe, garbniki, flawonoidy, resweratrol, składniki mineralne i witaminy. Wyciągi winogronowe bogate w polifenole, chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi, wolnymi rodnikami, wspomagając wchłanianie innych składników. Wykazuje on silne działanie nawilżające, regulujące wydzielanie łoju, a dodatkowo przeciwdziała zapaleniom i bakteriom. Zawarta w winogronie witamina A wygładza zmarszczki i poprawia napięcie skóry. Winogron ze względu na dużą ilość witaminy C, wzmacnia także naczynia krwionośne, przez co sprawdzi się u osób z problemem cery naczyniowej. Witamina C jest także potrzebna w syntezie kolagenu, odpowiadającego za jędrność skóry.

Krem pod oczy doskonale sprawdzi się także jako kosmetyk do całej twarzy – jeśli zarwałeś noc, jesteś przemęczony a Twoja skóra jest opuchnięta i wyraźnie inna niż zazwyczaj, zawarta w tym preparacie dawka składników aktywnych i antyoksydantów, zenergetyzuje skórę i nie pozwoli, abyś przestraszył się sam siebie w lustrze. Stosowany stricte pod oczy, pomoże w zniwelowaniu obrzęków, cieni i drobnych zmarszczek oraz sprawi, że Twoje spojrzenie będzie młodsze niż wskazuje na to Twoja metryka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!