Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

wolne rodniki antyoksydanty

Co to są i jak działają wolne rodniki oraz antyoksydanty

 

Jeśli kiedykolwiek zetknęłaś_eś się z określeniami „wolne rodniki” albo „antyoksydanty” i do dziś niezbyt potrafisz rozróżnić między sobą tych dwóch gagatków – dzisiejszy wpis Ci w tym pomoże. Każdego dnia, czy tego chcemy czy nie, mamy do czynienia zarówno z jednym jak i z drugim. To wystarczający powód, żeby dokładnie ich poznać i zrozumieć ich działanie. Zaczynamy?

 

Czym są wolne rodniki?

Na początek trochę chemii.

Wolne rodniki to atomy lub grupy atomów, które na swojej orbicie mają niesparowany elektron. Powstają w ludzkim organizmie w naturalnych procesach związanych z przemianami metabolicznymi oraz niefizjologicznymi. I – co ważne – nie do końca są złe. Ale tylko wtedy, gdy ich ilość znajduje się w fizjologicznych normach. Wówczas, wolne rodniki chronią nas przed toksycznymi substancjami, bakteriami i wirusami. 

Gorzej zaczyna się dziać, kiedy ich ilość zaczyna niebezpiecznie rosnąć…

 

Skąd się biorą wolne rodniki?

Codziennie w naszym organizmie zachodzi olbrzymia ilość procesów metabolicznych. Podczas niektórych, produktem ubocznym jest wytworzenie wolnych rodników. Ale to nie koniec. Większa część wolnych rodników bierze się z miejsca, w jakim żyjemy oraz nasz tryb życia. Namnażaniu wolnych rodników sprzyja zanieczyszczone powietrze (smog) oraz promieniowanie UV, ale również smażenie i grillowanie potraw, palenie papierosów, wysoko przetworzone jedzenie, a nawet nadmierny wysiłek fizyczny. Nie obojętny jest ciągły stres i niektóre leki (np. sterydy, antydepresanty) oraz… opalanie słoneczne.

 

Stres oksydacyjny

Gdy ilość wolnych rodników nie jest zbyt duża, organizm świetnie neutralizuje je sam wewnętrznymi antyoksydantami. Lecz gdy pojawia się nadmiar wolnych rodników, zaczynają się prawdziwe problemy. Następuje zmasowany atak na uszkadzanie struktury białek, lipidów, a nawet DNA. Nałożenie się ilości naturalnie powstałych wolnych rodników z tymi, które powstały na skutek naszego stylu życia i miejsca zamieszkania – kończy się stresem oksydacyjnym. Czyli momentem, gdy ilość wolnych rodników przewyższa ilość antyoksydantów.

Długotrwały nadmiar wolnych rodników w organizmie skutkuje wystąpieniem chorób cywilizacyjnych, nowotworów czy przedwczesnemu starzeniu się skóry.

 

Ale skończmy już z tym pesymistycznym tonem. Z wolnymi rodnikami można walczyć. Czym? Poznajcie antyoksydanty!

Antyoksydanty (inaczej: przeciwutleniacze) blokują niszczycielskie działanie wolnych rodników. Nie zagłębiając się zbyt głęboko w szczegóły – antyoksydanty oddają wolnym rodnikom brakujący elektron i tym samym je neutralizują.

Ilość dostarczanych antyoksydantów zależy w dużej mierze od diety bogatej w owoce i warzywa oraz kosmetyków bogatych w przeciwutleniacze.

 

Dlaczego opalanie przyspiesza starzenie się skóry i co mają z tym wspólnego wolne rodniki?

Od wielu lat wiadomo, że bezkarne opalanie się na słońcu bez jakiejkolwiek ochrony przeciwsłonecznej, w tym bez kremu z filtrem, jest jak jazda sportowym samochodem z wciśniętym do dechy gazem, w kierunku miejscowości „Starzenie się skóry”. Procesy starzenia są naturalną koleją życia, ale w momencie, gdy dokładasz wszelkich starań, aby późnić te procesy i zachować młody wygląd jak najdłużej, nie możesz sobie pozwolić na ekspozycję ciała na promienie UV bez nałożenia wcześniej kremu z filtrem.

Podczas długotrwałego opalania bez ochrony, w organizmie dochodzi do wytworzenia sporej ilość wolnych rodników, które uszkadzają komórki, czy następuje zniszczenie włókiem kolagenowych. Ludzka skóra nie radzi sobie z tak intensywnym wpływem na nią przez wszystkie te czynniki. Zostaje więc utracona równowaga i przyspiesza proces starzenia: utrata jędrności, elastyczności, pigmentacja. Doskonałą pomocą dla skóry jest zastosowanie kosmetyków w witaminą C.

 

Kosmetyki z witaminą C przeciw starzeniu i wolnym rodnikom

Witamina C to silny antyoksydant, rozprawiający się skutecznie z wolnymi rodnikami. Jej świetne działanie pozwala na uszczelnianie naczyń krwionośnych, pobudzenie produkcji kolagenu, depigmentację, ujędrnienie i odmłodzenie skóry. Oczywiście dobroczynne właściwości witaminy C w dużym stopniu wpływają na skuteczność tego kosmetyku. Najlepszą formą witaminy C jest obecny w naszym bioestrowym serum do twarzy (link), tetraizopalmitynian askorbylu. To nowoczesna, najskuteczniejsza, olejowa postać wit. c, która łagodnie i skutecznie opóźnia procesy starzenia się skóry.

 

Dieta i odpowiedni kosmetyk przeciwko wolnym rodnikom!

Odpowiedni krem bogaty w antyoksydanty, przemyślana dieta bogata w witaminy; owoce; warzywa; beta karoten; sport oraz zdrowy tryb życia bez alkoholu i papierosów, jest kluczem do zdrowia i młodej skóry. Długotrwały stres jakiemu codziennie jesteśmy poddani, sprzyja powstaniu wolnych rodników tlenowych. Coraz częściej naszą skórę atakują różne choroby; tysiące komórek naszego organizmu zostają zniszczone.

 

 

Obecność wolnych rodników w organizmie oraz reaktywne formy tlenu, są odpowiedzialne za niszczenie komórek w ludzkim organizmie. Przyspieszone starzenie skóry jest spowodowane działanie wolnych rodników. Rodniki, inaczej reaktywne formy tlenu, powodują choroby organizmu. Są odpowiedzialne za niszczenie komórek i ludzkiego zdrowia. Możemy zapobiec powstawaniu wolnych rodników. Powstawanie wolnych rodników prowadzi do chorób wielu osób. Aby zachować zdrowie należy przestać palić, zdrowo się odżywiać , stosować krem z antyoksydantami, które są potrzebne do nautralizowania w organizmie reaktywnych form tlenu. Wolne rodniki czym? Wolne rodniki są szkodliwe dla organizmu. Uszkadzają skórę oraz rzeszę innych komórek. Mogą się dostać do organizmu ze środowiska zewnętrznego. Rodnik to produkt procesów metabolicznych. Jego duże ilości wpływają na komórki organizmu u wszystkich osób. Wolne rodniki uszkadzają DNA. Możemy walczyć z wolnymi rodnikami poprzez stosowanie odpowiedniej diety, uprawianiu różnych form sportu. Spis treści. Sprawdź czym są wolne rodniki. Czy przez wolne rodniki powstają choroby nowotworowe? Wolne rodniki czym zwalczać? Dieta bogata w dużą ilość antyoksydantów pomaga neutralizować tlenowe rodniki. Produkty przemiany materii są usuwane przez organizm. Witamina C (kwas askorbinowy) jest silnym antyoksydantem. Antyoksydanty są również dostępne w suplementach diety. Jeśli nie chcesz dostrzec szybkiego starzenia organizmu, należy dostarczać do organizm przeciwutleniacze (dużej ilości antyoksydantów). Sprawdź które produkty mają właściwości które możemy wykorzystać aby zmniejszyć ilość reaktywnego tlenu. Wolne rodniki tlenowe powstają i uszkadzają komórki bakterii i wirusów, a gdy dochodzi do ich zbyt dużej liczby, uszkadzają także ludzki organizm i komórki. Krem bogaty w kwas askorbinowy. Kwas askorbinowy. Krem na skórę. Produkty dla osób z dużą ilością antyoksydantów. Organizm pod wpływem rodniki dochodzi do zniszczenia. Wolne rodniki to produkt metaboliczny. Pod wpływem zbyt dużej dawki promieniowania UV, zaczynają tworzyć się wolne rodniki. Sprawdź jak powstają i działają reaktywne formy tlenu na skórę. Wolne rodniki to produkt.

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!