Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H
Zapłać wygodnie przez PayU lub przy odbiorze
Wysyłamy zamówienia w 24 H

POLSKI PRODUCENT WEGAŃSKICH KOSMETYKÓW

Skóra męska różni się od kobiecej i też inaczej się starzeje. Ze względu na jej budowę, panowie później dostrzegają u siebie oznaki upływającego czasu. Dzieje się tak z powodu większej zawartości elastyny i kolagenu, nadających młodego i jędrnego wyglądu oraz wzmożonej produkcji łoju, który zapobiega utracie wody z naskórka, pozostawiając skórę dobrze nawilżoną. Niestety, wraz z upływem czasu, organizm zwalnia oraz dłużej i wolniej się regeneruje, a to pociąga za sobą szereg widocznych zmian.

Pierwsze widoczne zaczynają pojawiać się po ok. 30 roku życia. Wówczas skóra stopniowo zaczyna nabierać cech skóry suchej, a niewidoczne dotąd zmarszczki znacznie się pogłębiają. Aby opóźnić lub złagodzić ten proces, należy przyjrzeć się cechom i potrzebom tej skóry.

Cechy skóry dojrzałej

 • w wyniku spowolnionego procesu regeneracji włókien, traci swą jędrność i elastyczność
 • poprzez spowolnienie pracy gruczołów łojowych, zmniejsza się ilość wydzielanego łoju, a to skutkuje m.in. wysuszaniem skóry
 • skóra staje się sucha, łuszcząca
 • pojawiają się wyraźne zmarszczki i widoczne, głębokie bruzdy nosowo-wargowe
 • pojawiają się przebarwienia
 • twarz traci swój owal i opada linia żuchwy
 • skóra pod oczami staje się cieńsza i pokrywają ją liczne zmarszczki w zewnętrznym kąciku oka
 • tworzą się tzw. pajączki, czyli widoczne, popękane naczynia krwionośne

Pielęgnacja skóry dojrzałej

 1. Najważniejszym krokiem jest oczyszczanie oraz pielęgnacja po goleniu. Odstaw wszystkie preparaty o właściwościach drażniących oraz na bazie alkoholu. One wysuszą skórę jeszcze bardziej, pozostawiając po sobie więcej szkód niż dobrego. Dobrym rozwiązaniem będzie żel do mycia twarzy i brody, który naturalnie oczyści skórę, odkazi ją po goleniu oraz dostarczy jej wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania i kompleksowej pielęgnacji.
 1. Ochrona przeciwsłoneczna! Dzięki promieniom UV skóra wytwarza witaminę D, ale także prowadzą one do szybszej degradacji włókien kolagenowych i elastynowych oraz do wzmożonej produkcji wolnych rodników. Te składowe wpływają na szybsze starzenie się skóry i pogłębianie już widocznych zmian, w tym ciemnobrązowych, małych plamek (tzw. plam starczych). Dlatego tak ważne są preparaty posiadającej nawet niewielką dawkę substancji promieniochronnych. W tym celu stworzyliśmy krem na dzień, który ma zapobiegać przed negatywnym wpływem promieniowania ultrafioletowego, ale jednocześnie ma pielęgnować naskórek, odbudowując naturalny płaszcz hydro lipidowy.
 1. Nawilżanie, odżywianie i regeneracja. Aby prawidłowo funkcjonować, musimy jeść, pić i odpoczywać. Nie inaczej jest ze skórą, która bezpośrednio czerpie owe składniki z kosmetyku. Im więcej dobroczynnych substancji znajduje się w kremie, tym bardziej wartościowy posiłek fundujesz swojej skórze. Dobrze nawodniona i odżywiona, będzie starzała się wolniej, a widoczne zmiany sukcesywnie powinny się zmniejszać. Najlepszą porą do regeneracji jest noc i na tą część doby polecamy krem na noc oraz krem pod oczy, które dzięki zastosowanych w nich składnikom działają bardzo mocno nawilżająco, odżywczo a także stymulują procesy odnowy komórkowej.

Starzenie jest nieuchronnym procesem każdego żyjącego organizmu. Nie da się go cudownie na zawsze cofnąć ani zatrzymać, można go jedynie spowolnić i zadbać, aby kolejna cyfra na liczniku dodawała, a nie odejmowała dobrego wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Wiedza i nowości

Spodobał Ci się wpis?

Świetnie! Jeśli chcesz dostawać bezpośrednie informacje o publikacji kolejnych, podaj swój adres e-mail. Dzięki temu jeszcze ciepły (niczym bułeczki z piekarni) artykuł trafi do Twojej skrzynki! Do napisania!