podział kremów jak je stosować

Podział kremów ze względu na wiek

            Wraz z upływem lat, zmienia się stan skóry oraz jej potrzeby A ponieważ nie wszyscy znają typ swojej cery (ale już każdy doskonale pamięta swój wiek), aby ułatwić życie, producenci kosmetyków umieścili na etykietach cyfry, sugerujące grupę docelowych użytkowników. I tak na rynku widnieją:

Kremy –20,tak zwane kremy dla nastolatków. To zazwyczaj dobór przeciwtrądzikowych składników, o działaniu przeciwbakteryjnym i matującym nadmiernie świecącą się skórę.

Kremy +20, nawilżające i odżywiające skórę. Metrykalnie, to najlepszy czas dla skóry, ponieważ już nie walczymy z trądzikiem, mamy jędrną skórę i przy pomocy składników aktywnych, podtrzymujemy ten efekt (to w teorii, praktyka jednak często pokazuje, że rzeczywistość jest zupełnie inna).

Kremy +30, zawierają substancje podtrzymujące jędrność oraz składniki regenerujące, zmniejszające zaczerwienienia i przebarwienia.

Kremy +40, kosmetyki od tej grupy wiekowej, posiadają składniki przeciwstarzeniowe oraz takie, które stymulują produkcję kolagenu.

Kremy +50 i więcej , ponieważ w tym okresie zaczyna się proces zanikania wytwarzania sebum przez gruczoły łojowe, te kremy są bardziej tłuste, odżywcze, napinające, nawilżające i likwidujące coraz bardziej widoczne przebarwienia.

Podział kremów wyjaśnienie

Ten podział jest dość logiczny i funkcjonalny. Nie potrzeba przecież starszej, suchej skórze dokładać ściągających i przeciwłojotokowych składników, które są obecne w preparatach dla nastolatków; ani także nie ma większego sensu fundować młodym cerom silnie regenerujących kremów. Nie mniej jednak, takie rozwiązanie jest… sztuczne. Bardzo często spotyka się kosmetyki dedykowane pewnej grupie wiekowej, które w rzeczywistości zawierają niewielką ilość składników aktywnych i niestety jedyne czego pomagają się pozbyć, to tylko pieniędzy z portfela. To dość brutalne, lecz w świecie kosmetyków ilość składników aktywnych, często przekłada się na jakość preparatu.

Jak dopasować do wieku?

 To prawda, że w każdej dekadzie życia mamy inne potrzeby, jednakże pewne cechy i problemy, mogą wystąpić na każdym etapie, np. trądzik, sucha, nadwrażliwa skóra, przedwczesne zmarszczki czy przebarwienia posłoneczne. W tych sytuacjach zasada cyferek na opakowaniach się nie sprawdza, bo nagle skuteczniejszym preparatem dla 20 – letniej skóry, okazują się kosmetyki z półki 40+. Z kosmetykami jest trochę jak z ubraniami. Nie każdy licealista nosi rozmiar S i nie wszystkim będzie pasowała po pięćdziesiątce XL-ka. Ten przydatny w wielu przypadkach podział, to także wtłaczanie w ramy, sztywne szufladki mające na celu pomoc w doborze kosmetyków. Cały szkopuł jednak tkwi w tym, że nasze potrzeby są często poza sztywnymi zakresami, a potrzeby wynikają ze stanu i kondycji skóry, nie wieku.

Jak to u nas wygląda?

Tworząc nasze kosmetyki, bardzo mocno wzięliśmy sobie ten podział kremów do serca i postanowiliśmy stworzyć coś, co złamie wszelkie ramy i nie pozwoli schować się do szuflady. Wytworzyliśmy kosmetyki, będące odpowiedzią na męskie potrzeby, a przede wszystkim – na potrzeby ich skóry, bez względu na wiek. Zależało nam, aby nasze preparaty, poprzez bardzo bogatą kompozycję składników aktywnych, kompleksowo dbały i pielęgnowały męską twarz. Ich skład został dokładnie przemyślany i zaprojektowany w taki sposób, aby zaradzić realnym problemom, z którymi na co dzień borykają się mężczyźni. Nie było mowy o jakimkolwiek przypadku. W ten oto sposób, dzięki użytym do produkcji składnikom, preparaty nie zapomną o nawilżaniu i odżywianiu skóry trądzikowej, a u skór dojrzalszych oprócz regeneracji, pomogą w walce z drobnoustrojami.

KANNowskie produkty są wysycone naturalnymi, aktywnymi substancjami. Dobór ich składników został precyzyjnie dobrany, tak, by kosmetyk działał w wielu kierunkach jednocześnie. Każdy z nich ma za zadanie naprawić istniejące szkody, dostarczyć skórze tego, czego aktualnie potrzebuje oraz zabezpieczyć ją na przyszłość. Stawiamy na jakość oraz skuteczność. Dlatego nasze produkty świetnie nadadzą się w pielęgnacji u nastolatka, mężczyzny po 25 roku życia jak i u dojrzałego faceta o silnie przesuszonej skórze.

Produkty KANN są doskonałym rozwiązaniem dla każdego mężczyzny. To skuteczne, wydajne i dobrze działające preparaty bez względu na wiek czy rodzaj skóry bez podział kremów

Zostaw komentarz

Specify Instagram App ID and Instagram App Secret in Super Socializer > Social Login section in admin panel for Instagram Login to work

Your email address will not be published.

dołącz do nas

zapisz się na newsletter

Logowanie

NIE MASZ KONTA?

Szukasz czegoś ciekawego?

Sprawdź specjalnie wyselekcjonowane produkty, które mogą Ci się spodobać.

PRODUKTY POLECANE DLA cIEBIE

nIE WIESZ CO WYBRAĆ?

Nas ekspert Ci może pomóc

DARMOWA DOSTAWA

JUŻ OD 99 ZŁ DARMOWA DOSTAWA