Porost Islandzki – Cetraria islandica

To chyba ostatni element wyposażenia łodzi Wikingów jaki przyszedł by nam na myśl. Któż by zgadł, że niezbędna okaże się niepozorna roślina o wdzięcznej nazwie Płucnica islandzka, bądź w przystępniejszej formie, znana szerszej współczesnej publiczności jako porost islandzki.

Ta niezbyt urodziwa roślina okazała się zbawienna podczas wypraw wojowników, pomagając im w przezwyciężeniu choroby morskiej czy pokonaniu najróżniejszych zdrowotnych przypadłości. To niebywałe, aby roślina bytująca w najzimniejszych częściach naszego globu, stanowiła swoiste panaceum na różnorodne choroby czy dolegliwości. Obecnie uważa się, że jest ona w stanie zastąpić sporą część domowej apteczki – zupełnie jakby natura chciała wynagrodzić wszystkim mieszkańcom zimnej północy surowe warunki, w jakich przyszło im żyć.

Porost islandzki jest fantastycznym surowcem farmaceutycznym ale także kosmetycznym. Dziś już wiemy, że działa zarówno od środka jak i od zewnątrz, pielęgnując i dbając o prawidłowe funkcjonowanie skóry oraz włosów. Ponieważ płucnica islandzka jest połączeniem glonu oraz grzyba, świetnie sprawdza się jako składnik nawilżający oraz ochronny dla naskórka. Ponad to pomaga w oczyszczaniu skóry oraz normalizowaniu pracy gruczołów łojowych. Przydaje się także jako pomoc w walce z trądzikiem czy w rozmaitych chorobach skóry oraz poprawia koloryt skóry i zwiększa jej uelastycznienie.

Porost islandzki to także naturalny filtr ochronny, który tą cechę zawdzięcza karotenoidom. To one w naturalny sposób chronią skórę przed promieniowaniem UV.  Dodatkowo, znajdziemy w nim także minerały oraz witaminy z grupy B, które są ważne szczególnie dla tych, którzy poważnie myślą o zapuszczeniu brody. Dzięki tym witaminom do mieszka włosowego zostaną dostarczone substancje, które będą odpowiadały za prawidłowy przebieg fazy wzrostu włosa.

Jeśli zastanawiacie się, w których z naszych kosmetyków ukryliśmy ten składnik, oto odpowiedź: w kremihttps://kann.com.pl/produkt/krem-na-dzien/e na dzień. To on wraz z innymi surowcami dba o Wasze skóry każdego dnia.  Jeśli więc kiedykolwiek myśleliście, że Nordycka roślinność ma Wam niewiele do zaoferowania, sprawdźcie nasz krem. Zobaczycie, że będziecie bardzo pozytywnie zaskoczeni.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.